Shop Mobile More Submit  Join Login

Aklima Bir Fikir Geldi - Yarisma

Sat Feb 6, 2010, 6:35 PM by umutavci:iconumutavci:


Değerli gençler,

Eser sahiplerinin haklarının korunması, yasadışı uygulamaların gelişiminin durdurulması, müzik, sinema, bilimsel çalışma, edebiyat ve yazılım   gibi üretim alanlarının olumsuz etkilenmemesi ve fikir hakları alanının korunarak uluslararası platformda saygınlığımızın sağlanması amaçlarıyla düzenlediğimiz bu yarışmada sizlerin fikirlerinin büyük önem taşıdığını düşünüyoruz. Sizler yaratıcı fikirlerinizle, toplumun bu konuda duyarlılığının gelişmesini sağlayacak, “fikri hak” alanının bir insan hakkı olduğu bilincini yaygınlaştıracaksınız.

Sizden Ne Bekliyoruz
Fikir ve sanat eserleri sahipliği konusunda toplumsal duyarlılığın geliştirilmesini sağlayan, korsanla mücadele konusuna dikkat çeken iletişim fikirleri ve kampanya uygulama örnekleri bekliyoruz.
  
Kampanya Kimin İçin Hazırlanıyor
Kültür ve Turizm Bakanlığı ile RATEM - Radyo ve Televizyon   Yayıncıları Meslek Birliği kampanyanın hazırlığını talep eden kuruluşlardır. Üretilecek çalışmalarda bu kurumların logoları yan yana kullanılacaktır. Logoların orijinallerini www.ratem.org sitesinde bulabilirsiniz.

Kullanılacak Mecralar

Radyo ve TV
Kampanyanın ana mecrası radyo ve televizyonlar olacaktır. Bu nedenle sizden öncelikli olarak radyo spotu ve televizyon için 30 saniyeyi geçmeyecek bir filmi üretmenizi istiyoruz. Üretilen eserlerin CD-DVD ortamında son başvuru tarihine kadar gönderilmesini bekliyoruz.

Gazete
Gazete kampanyanın önemli bir destek mecrasıdır. “Yarım sayfa” gazete ilanı çalışmanızı istiyoruz. Ölçü, 35.5*26 cm. Bir ilan çalışabileceğiniz gibi, birden fazla çalışma da yapabilirsiniz.

Dergi
Basında dergi de kullanılacak. Bu nedenle aynı fikrin dergi için uyarlanmış halini de istiyoruz. Ölçü, 21*29.7 cm.

Unutmamanız gereken şey, radyo ve TV mecralarına ilişkin çalışmalarınızı mutlaka göndermenizdir. Gazete ve dergi mecralarına ilişkin çalışmalar destek mecrayı oluşturmaktadır. Kampanya bütünlüğünü anlatabilmeniz bakımından gönderilmesi önerilmektedir. Kampanyanızın iletişim fikri ve amaçlarını anlatan sunumunuzla birlikte kampanya uygulamalarınızı bekliyoruz.


Zorunluluklar
Duru ve temiz bir Türkçe kullanmanız, ‘olmazsa olmaz' ilk koşul. Gönderdiğiniz işler öncelikli olarak imla ve dil bilgisi değerlendirmesinden geçecek. Daha sonra konuya uygunluk, yaratıcı fikir ve sunum ile uygulamalar dikkate alınacaktır.

UNUTMAYIN! Son Katılım Tarihi: 20 Şubat 2010


ÖDÜLLER ( RADYO-TELEVİZYON)
Birinciye : 5.000 TL
İkinciye : 3.000 TL
Üçüncüye : 2.000 TL

ÖDÜLLER (GAZETE - DERGİ)
Birinciye : 3.000 TL
İkinciye : 2.000 TL
Üçüncüye : 1.000 TL
skin by LeMex edit by SencerBugrahan
:icondoganaydemir:
DoGaNAydemir Featured By Owner Feb 8, 2010  Professional Interface Designer
Aşağıdaki paragraf ratem'in resmi sitesinden alıntılanmıştır:

"KATILIM KOŞULLARI

1- Yarışmaya üniversitelerimizin İletişim Fakültelerinin lisans ve yüksek lisans öğrencileri ile bu fakültelerimizin dışında, iletişim, radyo, televizyon, gazetecilik, reklam, hakla ilişkiler, görsel iletişim tasarımı alanlarında öğrenim veren iki ya da dört yıllık yüksek öğretim kurumlarında öğrenim gören tüm öğrencilerimiz katılabilir."

-------------------------

Arkadaşlar, İletişim fakültesinde okumuyorum... Çalışmalarımı göndersem kabul olma ihtimali var mıdır sizce?
Reply
:iconumutavci:
umutavci Featured By Owner Feb 8, 2010  Professional Interface Designer
genelde bu tarz katılımlar için ekip calismasi istiyor jüri. yani prjeyi yapıp sonrada bir ogrenci ile ortak oluyorsunuz. ama bu durumu net olarak rateme sormakta fayda var diye dusunuyorum.
Reply
:iconmetin-mete:
metin-mete Featured By Owner Feb 7, 2010  Professional Interface Designer
güzelmiş :D katılan arkadaşlara şimdiden başarılar dilerim..
Reply
Add a Comment:
 
×

:icondevturk: More from devTURK


More from DeviantArtDetails

Submitted on
February 6, 2010
Link
Thumb

Stats

Views
2,464
Favourites
0
Comments
3
×